Avrasya Bilgi Sistemleri

Network Çözümleri

Microsoft Windows Server Platformları satış ve kurulumları, kablolu veya kablosuz network sistemleri kurulumu, ağ yönetim çözümleri, uzak mesafeler arası ağların güvenli çalışması için gerekli önlemlerin alınması vb. hizmetleri gerçekleştirmekteyiz..

 

AĞ (NETWORK) NEDİR?

Kullanıcıların bilgisayar sistemindeki donanım ve yazılım kaynaklarını paylaşmalarını sağlayan sistemlerdir. Ağ yapısını temel olarak Ağ Altyapısı ve Aktif Cihazlar şeklinde iki bölüme ayırabiliriz. Ağ altyapısı, bilgisayarları birbirine bağlayan Kablolar, Kabinler, Paneller, Prizler, Kablo Kanalları vb. pasif bileşenleri içerir. Aktif Cihazlar ise ağ altyapısı üzerinde iletişimi sağlayan elektronik cihazlardır. Bu cihazlar; Bilgisayarlar (sunucu, istemci vs.) ve bunlar üzerinde çalışan yazılımlar (e-posta sunucusu, web sunucu, dns sunucu vs.), Hub / switch / router / firewall gibi ağ trafiğini yöneten cihazlar, Print server gibi ağ üzerinde bir donanımı ya da hizmeti kullanıcılara ulaştıran cihazlar, Kablosuz ağ cihazları gibi cihazlardır. Ağ üzerinde iletişim, yetkilendirme, paylaşım, güvenlik bu cihazlar ve üzerlerinde çalışan yazılımlar ile sağlanır.


Kurumsal çözümler için teklif alın

Bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım.

AĞ KURULUM HİZMETLERİ

  • Ağ altyapısı ve aktif cihazlar başlıkları altında sayılan ağ bileşenleri ile ilgili aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız.
  • Ağ yapısının projelendirilmesi.
  • Kablo kanallarının, prizlerin, ağ kablolarının (UTP vb.) elektrik altyapısının montajı.
  • Ağ cihazlarının, kabinlerin, panellerin montajı.
  • Ağ cihazlarının kurulumu, ayarlanması, çalıştırılması.
  • Ağ sunucu işletim sitemleri kurulumu (Microsoft Windows Server Platformları vb.).
  • Ağ ve Internet hizmetlerinin kurulumu (Aktif directory, dns, web server, exchange server, SQL server gibi hizmetlerin kurulması).

KABLOSUZ AĞLAR (WIRELESS NETWORK)

Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile ortaya çıkan mobilite kavramı yeni network yapılarının doğmasına da neden olmuştur. Kullanıcılar artık masalarına bağımlı olmaktan çıkıp, ofis içinde, evinde, kafede veya havaalanında kablosuz ağlarla internete girebilmekte, günlük işlerini ofise bağımlı kalmadan sürdürebilmektedirler. Kullanıcılar yeni nesil kablosuz ağ kartları taşıyan PC'leri ile ağ'lara rahatça ulaşabilmektedirler.

Şirketler kablolu sistem yatırımlarından, kablosuz sistemlere kaymaktadırlar. Bunun en büyük avantajı kablolu ağlardaki sonlandırmaların değiştirilmesindeki güçlükler ve kullanıcıların belli noktalara bağımlı çalışma gerekliliğini ortadan kaldırmasıdır. Yerel ağlarda genişletme, aktif cihazlarda port arttırımı derdi de sona ermektedir. Ayrıca iç ve dış anten üniteleri kullanılarak da ağın kapsama alanı kilometrelerle ifade edilecek ölçülerde arttırılabilmektedir. Kablosuz ağ kurulum hizmeti ile ofisinizde gereksiz kablolamadan sizleri kurtarmaktayız. Kablosuz Ağ kurulmadan evvel saha ziyareti ile testler ve araştırmalar yapılarak gerekli kablosuz ağ elemanlarına karar verilmektedir. Bu eleman listesine göre ağ kurulumu ve yönetimi projelendirilmektedir. Kurulum yapılan kablosuz ağ için istenirse uzaktan ağ yönetim hizmeti vermekteyiz.